OYUN KURALLARI

Oyunumuzun kuralları tüm Şehirler Savaşı haritaları için geçerlidir. Eğer anlamadığınız bir nokta olursa veya ceza aldı iseniz, Lütfen Oyun Yönetimi ile destek sistemi veya var ise WhatsApp üzerinden iletişim kurunuz. Güvenlik nedeniyle, sadece hesapla ilgili konuların sadece hesap sahibiyle görüşülebileceğini unutmayınız. Kurallarla ilgili sorularınız veya emin olamadığınız noktalar için lütfen oyun yönetimi ile iletişim kurun ve oyun kurallarımızı tekrar gözden geçiriniz.


(KURAL 1) : Oyunumuzu Eleştiri ve Oyun Yönetimini Eleştiri:
Oyun içerisindeki hal ve hareketleriniz neticesinde uygulanan yaptırım/cezalar neticesinde oyunumuzu ve oyun yönetimimizi Mesajlardan / Raporlardan / İttifak Panosundan / Genel Panodan kötüleyici, diğer oyuncuları caydırıcı şekilde art niyetli olmanız, asılsız bir şekilde oyunu ve oyun yönetimini eleştirmenizin tespiti durumunda hesabınıza oyun yönetiminin belirleyeceği ceza/yaptırımların uygulanacağını bilmenizi isteriz . Oyun yönetimimiz tarafından gerek görülmesi durumunda hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasının da söz konusu olabileceğini bildirmek isteriz. Oyun yönetimimiz tümü ile tarafsızdır. Tüm değerli oyuncularımıza ve ittifaklarımıza eşit yaklaşmaktadır. Oyun içerisinde herhangi kişi yada kişilere ayrıcalık tanınması mümkün değildir. Oyun içerisinde oyun sahibi ve yönetiminin herhangi bir oyuncu ile yakınlığı/akrabalığı söz konusu değildir. Olsa dahi diğer oyuncular ile kesinlikle eşdeğer olacağınızdan şüpheniz olmasın. Lütfen bu tür yorumlar ve söylemlerden de kaçınınız. Aynı zamanda diğer oyuncu arkadaşlara ve oyun yönetimine saygınızı korumanız oyun sahibi ve oyun yönetimi tarafından rica olunur.
(KURAL 2) : Mesaj Sistemi:
Diğer oyunculara mesaj yazarken kişileri rahatsız/tahrik edici mesajlar atmayınız. Şikayet edilmesi durumunda inceleme sonucu mesaj gönderim ve alımınız oyun yönetiminin belirleyeceği süreyle kapatılacaktır. Ağır hakaret ve küfür etme durumlarında hesap kapatılma işlemi uygulanılabilir.

Not: Hitap şekillerinden ve mesaj içeriklerinden rahatsızlık duydugunuz oyuncuları harita bölümünden oyuncunun adının sağ tarafındaki kutucuğa tıklayarak engelleyebileceğinizi unutmayınız.

(KURAL 3) : Aynı IP'den Giriş Yapan Hesapdan Faydalanma:
Oyuncunun aynı IP adresi üzerinden birden fazla hesaptan kendine (maden alımı, kendi hesaplarını vurması vs.) tespiti halinde oyun yönetimimizin bu gibi durumları tespiti durumunda ilgili ana hesabı ve multi yaptığı tüm hesapları kapatma gibi yaptırımların oyun yönetimimizin gerekli görmesi halinde uygulanabileceğini bilmenizi isteriz.
(KURAL 4) : Çoklu Hesap (Multi):
Çoklu Hesap Kullanımı ile ilgili olarak 27.10.2019 Tarihinde yapmış olduğumuz 5 numaralı Çoklu Hesaplar Yasaklanmalı mı ? adlı anketimiz sonucu baz alınarak ileri bir tarihte çoklu hesap kullanımı konusunda kural değişikliği yapılacaktır. Bu kural oyun içerisinde duyuru yapıldıktan sonra aktif hale getirilicektir. Daha sonra ayrıca kurallarada eklenecektir. Lütfen Duyurular bölümünü takip ediniz ve Oyun Yönetimi tarafından gelen mesajları dikkate alınız.
(KURAL 5) : Hesap Bakıcılığı:
Hesap bakıcılığı ile ilgili olarak 27.10.2019 Tarihinde yapmış olduğumuz 6 numaralı Bakıcılık Yasaklanmalı mı ? adlı anketimiz sonucu baz alınarak ileri bir tarihte hesap bakıcılığı konusunda kural değişikliği yapılacaktır. Bu kural oyun içerisinde duyuru yapıldıktan sonra aktif hale getirilecektir. Daha sonra ayrıca kurallara da eklenecektir. Lütfen Duyurular bölümünü takip ediniz ve Oyun Yönetimi tarafından gelen mesajları dikkate alınız.
(KURAL 6) : Programsal Hataların Suistimal Edilmesi (BUG):
Oyuncularımızın bulduğu programsal hataları bize bildirmeleri bizi mutlu eder. Programsal hatalardan faydalanıp herhangi bir mağduriyete sebebiyet veren kişilere karşı sebep olduğu mağduriyete göre yargı mercilerine başvurarak dava açma hakkımız saklıdır yasal işlem uygulanabilir. Programsal hataların kullanılması mağduriyete sebep olmasa bile sitemizi kullandırtmama hakkımızı saklı tutarız.

Bug Nedir? : Bug’un kelime anlamı “ Böcek “dir. Fakat bizler için Bug’un Anlamı “ Sistem Açığıdır “. Oyun içinde bazı sistemsel açıklardan faydalanarak , Oyuna Hile katarak Oyundaki yapı kademelerinden , savunmadan ,askerlerden, üniversite kademelerinden , Bor madenleri, Petrol- Gıda ve Altın Madenlerini hile kullanarak yada oyunda ufak bir açıktan faydalanarak kendisini güçlendirmesidir.

(MADDE 1) : Bug kullanan oyuncu tespiti halinde oyun yönetimi ilgili hesabı direkt kapatma yetkisine sahiptir veya Yönetimin Ağır Ceza verme yetkisine sahiptir. Aynı zamanda oyun yönetimimiz Bug yapan Oyuncunun tüm giriş yaptığı hesapları kapatma yetkisine sahiptir.
(MADDE 2) : Bug kullanan oyuncuların yönetime iletme zorunluluğu yoktur. Fakat Bug kullanan veya yayan oyuncuların tespiti halinde direk Hesaplara kapatma cezası verebileceğini unutmayınız. Bilinçi veya Bilinçsiz şekilde BUG bulunmuş ise yönetime bildirmeniz durumunda hatadan dolayı faydalandığınız şey ne ise sadece ona göreişlem yapılıp alınarak size ceza verilmez.
(MADDE 3) : Bug Kullanarak Diğer Oyuncuların Hesaplarına Erişim sağlanır veya Kural dışı bir durum tespit edildiği durumda Zararlı oyuncuya zararı verme hakkını saklı tutar. (Hesap Bilgileri paylaşmak yasaktır.Paylaşan oyuncu kendi sorumludur.)
(MADDE 4) : Oyun içinde bug aramak kesinlikle yasaktır. Yasağa rağmen bug bulan oyuncuların hangi hesap ve karargahında ne kadar birlik, savunma, maden vb. bastığını ne kullandığını bildirmesi oyunumuzun güvenliği ve gelişimi açısından önemli olacaktır ve de iyi niyet göstergesi olacaktır. Gerekli önlemler alınarak bu özel konuda oyuncu kendisinin de ceza yemesini önler.
(MADDE 5) : Bug kullanarak Sisteme girme yada ele geçirme durumunda Tüm Hukuki yaptırımlar yapılacaktır. Gereken tüm yasal işlemler yapılabileceğini unutmayınız.

(NOT) : Bug Kullanan Oyuncular Ceza Tablosunda "Bug" yada "Hileci" olarak Ceza sebebi Yazılır.
* BUG KULLANMAK VE KULLANDIRTMAK YASAKTIR...
* Şüphelendiğiniz sıradışı durumların BUG olabileceğini unutmayın bu yuzden bu tür konuları destek sisteminden iletebilirsiniz.

(KURAL 7) : Oyuncu Engelleme:
Oyuncu Engellemeleri , Oyuncunun sistemin verdiği hakları kullandırmamasına yönelik yapılan eylemlerdir. Karargah Taşıma , Birliği Hemen geri çağırma haklarının kısıtlanarak engellemektir.
* Bu kısıtlamaları şuanki sistemle sadece Sosyolog ile olmaktadır. Bu yüzden Sosyolog dışında gönderilmiş hiçbir Filo hareketlerine karışmıyoruz.

(MADDE 1) : Sosyolog ile Engelleme (Diğer Askerlerin engellemesi kodlama ile kaldırıldıktan sonra geçerlidir.) :
açıklama 1
(MADDE 2) : Sosyolog Gönderip Çekme :
açıklama 2
(MADDE 3) : Filo inişine Kilit için Uzun Süreli Engelleme (Sosyolog ile Engellenir) :
açıklama 3
(MADDE 4) : Normal Kilit için Kısa Süreli Engelleme (Sosyolog ile Engellenir) :
açıklama 4

NOT : Kamyon, Geri Hizmet, A6 vs. Askerlerle Oyuncunun engellenmesi kaldırılarak. Sosyolog dışında size biri birlik göndermiş ise Hemen çağır yapabilir ve Karargahızını taşıyabilirsiz. Ayrıca Önünüzdeki Atığa geri hizmet ile atığı toplamaya bir oyuncu göndermiş ise bile Karargahınızı taşıyabiliyorsunuz.

UYARI : Üstteki maddeler için Ceza verilir fakat filo hareketlerinin geri çekilmesi uzun sürebilir. Bunu da göz önünde bulunarak şikayetinizi edebilirsiniz. Oyuncuya birliği çekmesi için talepte bulunabilirsiniz.
(KURAL 8) : Kapanan/Silinen Hesaplar:
Hesap Kapanma Durumları / İsteğe Bağlı Kalıcı Olarak Hesap Silme:
(MADDE 1) : İstek Üzerine kapanan hesaplar :
İstek üzerine hesap kapatma artık yapılmamaktadır. İstek Üzerine kapanan hesaplar olması durumunda hesapların silineceğini unutmayınız. Hesabın sahibine tekrar verilmesi zorunlu değildir.
(MADDE 2) : Kendi isteğiyle hesabını silenler (Silme Talebi!) :
Hesap silme talepleri ile veritabanından o hesaba ait tüm oyun verilerinin silinmesini sağladık. Raporlar, Rapor yorumları, Anketlerdeki veriler vb. verileri şuanda silinmemektedir. Ayrıca oyuncularımıza ait iletişim verilerini saklamaktayız. Silinme talebi yapıldıktan sonra 10 gün içinde iletişime geçilmemesi durumunda 10 günden sonra hesabınız incelemesi yapıldıktan sonra hesap silinir. Bazı durumlarda inceleme veya başka bir işlem için hesabın silinmesi bekletilebilir. Veritabanından tamamen silinen hesaplar geri getirmek söz konusu değildir. Çok iyi düşünerek hesabınızı silebilirsiniz.
(MADDE 3) : Admine yazılmış uygunsuz mesajlar :
Admine yazılmış küfür , tehdit , argo vb. durumlarda Hesap kapanır ve eski sahibine tekrar verilip verilmeyeceği yönetimin kararıncadır.
(MADDE 4) : Küfür - Ağır Küfür ve Tartışma :
Oyuncu Küfür, Ağır küfür veya tartışma yüzünden hesabı kapandığı taktirde, şikayet eden oyuncu affetmediği sürece hesabı açılmaz. Şikayet eden kişi bu bilgiyi destek sisteminden konu açıp bilgi vermek zorundadır. Konuşmalarınıza Dikkat etmeniz önerilir. Hiç kimse gereksiz yere ceza almaz. Duruma göre Hesap kapatma yerine farklı cezalar da verilebilir.
(MADDE 5) : Yönetim Tarafından! :
Ceza nedeni belirtilmeden hesabın kapatılması mümkündür. Ceza herhangi bir sebep ile verilebilir. Birçok nedenle de kapatılmış olabilir. Cezanın haksız yere verildiğini düşünüyorsanız WhatshApp varsa buradan ulaşabilir yoksa başka yerden iletişime geçebilirsiniz. Tüm cezalara İtiraz etme hakkınız mevcuttur. Fakat hiç kimseye durduk yere ceza verilmediğini unutmayınız.

(KURAL 9) : Kullanılan İsimler/Tanımlar :
Oyuncu isimleri, Karargah isimleri, İttifak İsimleri, İttifak Tanımları, İttifak Açık alan ve Özel Alanda yazılanlar, Oyun içerisinde Kullanılan Fotoğraf üzerindeki yazılara dikkat edilerek paylaşım yapılması gerekmektedir. Herhangi bir kötü yönde paylaşım yapması, Küfür, Hakaret, Tehdit veya Uygunsuz içerik sağlayanların hesapları ceza alabileceğini unutmayınız. Değerlendirme sonucu hesabınızda kapatılabilir.

NOT :Oyun içerisinde kullanılan kelimelerde başka bir web sitelerin reklamını veya başka bir şeyin reklamını yapan kullanıcılar uyarılabilir, düzeltme yapılabilir veya ceza verilebilir. Lütfen bu husus da dikkat ediniz. Tekrarı halinde hesapları kapatılır.

(KURAL 10) : Mesajların Gereksiz Admine iletilmesi :
Bilinçli bir şekilde mesajların admine iletilmediği sürece bu konuda hiçbir ceza verilmeyecektir. Mesajların iletilmesi konusunda abartan oyunculara ceza verileceğini unutmayınız.


(KURAL 11) : Sorgulama :
Oyun Adminleri ; Oyun kurallarına uyulmaması durumunda ilgili oyuncuya/oyunculara ceza verirler. Oyuncu hangi sebepten ceza aldığını ceza tablosundan görebilir. Adminler sadece gördükleri ve şikayet edilen hesapların kural ihlallerini cezalandırmaktadır. Oyun Adminleri Hiçbir Oyuncunun ceza almasını istememektedir. Bu konuda ceza alıyorsanız yaptıklarınızı sorgulamanız gerekir. Durduk yere hiç kimse ceza yemez. Israrlarınız karşısında genellikle hatalı ceza almanız durumunda oyun adminleri size yardımcı olmakla birlikte oyun adminleri susma haklarını da kullanabileceğini unutmayınız.


(KURAL 12) : Oyunda oluşacak hatalar :
Oyunda oluşacak hatalara karşı, hatanın durumuna göre adminlerimiz insiyatif kullanarak bu hatanın telafisini yapabilir. Geri dönüşü mümkün olmayacak zararlara yol açan yada başka oyunculara haksızlık olacağı söz konusu olması durumunda adminler hatayı telafi etmeme hakkını saklı tutar. Oyunun hata verip giriş yapılmamasından dolayı yapılan büyük savaşların iptal edilmesi ve her iki tarafın zararları karşılanarak Filo iadeleri ve madenlerin alınması gerekmektedir. Bu durumun aynısı sizin başınıza gelebileceğini unutmayınız. Erken bilgi almamız durumunda duruma göre belirli bir süre Savaş Yasağı koyulabileceğini unutmayınız. Tüm hesapların Güvenliği içindir.


(KURAL 13) : Ürün Satışları :
Bor, Maden, Asker, Savunma vb. Ürünleri Oyun Marketinden sadece isteyen kişilere yapılmaktadır. Kimseye Zorla Ürün satışı yapılmak için zorlamamaktayız. Özel günler veya özel durumlarda oyunculara (sadece toplu olarak) hediye ürün dağıtma hakkımız vardır.


(KURAL 14) : Hesap Satışları/Devirleri :
Oyuncuların hesaplarını satmaları veya herhangi bir menfaat karşılığında veya ücretsiz olarak devretmeleri yasaktır. Kesin bir kanıt tespit edildiğinde devredilen veya satılan hesaplar ceza alır veya kapatılır. Oyun içerisinde hesap satışıyla ilgili mesaj, paylaşım yapmak yasaktır. Bu gibi durumlarda ilgili paylaşım silinecektir. Yazdığı yerden de belli bir süre veya tamamen kalıcı olarak engellenebilir. Oyun yönetiminin gerekli görmesi durumunda tüm paylaşım yapabileceği yerlerden de engellenebilir.

NOT : Hesabın geçici veya kalıcı süreyle ittifak içinde kullanımı yapılabilir. Fakat hesabın ittifak dışında birine devredilmesi söz konusu olamaz. Yani söz konusu hesabın ittifaktan ayrı yada başka bir ittifak da kullanımı söz konusu olamaz. Devredilmesi durumunda ise geçmişte yapılan savaşlardan vb. durumlardan sorumludur. Ceza alması gereken hesaplara oyun yönetiminin değerlendirmesi sonucu uygun gördüğü şekilde ceza verilecektir.

(KURAL 15) : Diğer oyuncuları oyundan soğutma çabası :
Oyunu kötüleyici, aşağılayıcı yorumlar söylemler yasaktır. Gelişmekte olan oyunu yeni öğrenen başka bir oyuncuya gelişimini engelleyici ve oyundan soğutmaya yönelik saldırılar yasaktır. Oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik tüm hareketler adminler tarafından incelenecektir. Hesap kapatma cezası mümkün olabilir. Uyarı veya diğer ceza alma durumu da mevcuttur.

NOT : Oyuncu engelleme kurallarımızı inceleyiniz. Bu husus da oyuncu engelleme olarak nitelendirmemiz mümkün değil.

(KURAL 16) : Savaş :
Bir oyuncu başka bir oyuncunun her bir karargahına 24 saatlik süre içinde en fazla 3 Kez saldırabilir. ( Mukavemet kademesini yükselttiği taktirde her bir kademe bir karargaha +1 Saldırı hakkı daha eklemektedir.) Sosyoloğun bilinçsiz bir şekilde kullanılması durumunda oyun yönetimi tarafından gerekli müdahaleler yapılacaktır. Hata olması durumunda oyun yönetimi tarafından inceleme yapılır ve kontroller sonrası ceza verilebilir.
(KURAL 17) : Hesap Çalınması :
Başkasına ait hesaba, hesap sahibinin rızası ve bilgisi olmadan farklı yöntemlerle girilmesi ve kullanılması yasaktır. Söz konusu hesap çalınması veya izinsiz giriş durumunda oyun yönetimince gerekli incelemeler sonuçlandığında ve bu durumun tespit edilmesi halinde gerekli işlemler yapılacaktır. Hesaba giren kişinin şahsi hesabına oyun yönetimince ceza verilir. Kazanç elde etmiş ise o kazançlar elinden alınır. Mağdur oyuncuya hiçbir şekilde maden/filo vb. eklenmez, zararı karşılanmaz. Hesaba verilen zarara göre oyun yönetimi hesaba izinsiz giren kişinin şahsi hesabını kapatabilir veya ekstra zarara uğratıcı cezalar verilebilir. Oyun yönetiminin mağdur oyuncunun zararını karşılama hakkı saklıdır.

NOT : Hesabınızın çalınmasını önlemek adına hesabınızın şifresini başka oyunculara vermemenizi, oyun içerisinde hiçbir yere şifrenizi yazmamanızı öneriyoruz. En azından çok iyi tanımadığınız oyuncularla ve ittifak pano sayfasından şifrenizi paylaşmayınız. Yönetim sizden hesap şifrenizi hiçbir konu altında talep etmez ve sormaz.

(KURAL 18) : Genel Pano :
Genel Pano Kullanımı / Genel Pano Cezaları :
(MADDE 1) : Hakaret - Argo Kullanımı :
Oyuncunun Genel Panoda uygunsuz şekilde argo kelime kullanması veya bir başka oyuncuya hakaret etmesi halinde oyuncuya Genel Panodan belli bir süre genel pano engellemesi yapılır. Süresiz Genel Panodan da susturulabilir. Diğer Ceza türleri de verilebilir. Ceza almak istemiyorsanız Lütfen Kurallara uyarak normal bir şekilde diğer oyuncularla sohbet edebilirsiniz. Genel Panoda Konuşurken Lütfen kendinize hâkim olunuz.
(MADDE 2) : Ağır Hakaret - Tehdit - Küfür Kullanımı :
Oyuncu Genel Panodan Ağır Hakaret, Küfür veya başka bir oyuncu yada oyuncuları tehdit etmesi kesinlikle yasaktır. Oyuncunun yazdığı mesaj içeriği, Resim veya Video gibi her türlü paylaşımdan oyuncu sorumludur. Her türlü paylaşımın Genel Panoda uygunsuz olmaması gerekir. Böyle bir durumun tespiti halinde Oyuncu Genel Panodan belirli bir süre yada kalıcı olarak Genel Panodan men cezası alabilir. Oyuncu Genel Pano dışında diğer ceza türleri ile belirli bir süre kısıtlanabilir. Genel Panoda Lütfen tatsızlık çıkartacak tartışmaya yol açacak her türlü muhabbetlerden ve hareketlerden uzak durunuz. Aksi taktirde yukarıda belirttiğimiz gibi ceza almanız söz konusu olacaktır.
(MADDE 3) : Tartışmak:
Genel panoda birbirlerini kışkırtıcı ve genel panoda huzur bozucu şekilde işgal edenler geçici süreyle Genel Panodan uzaklaştırılır. Bu tür olaylara karışan ve olayın büyümesine sebep olan diğer oyuncularda geçici olarak genel panodan uzaklaştırılır. Olayların aşırı derecede büyümesi nedeniyle tartışma çıkaran oyunculara da diğer ceza türleri uygulanabilir.
(MADDE 4) : Uygunsuz içerik Paylaşımı :
Pornografik içeriklerin ve diğer uygunsuz içeriklerin paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bu tür hadsiz davranışın tespiti halinde oyun yönetimince Genel panodan men cezası 1 yıl veya süresiz olarak verilir. Oyun yönetiminin gerekli görmesi durumunda ilgili hesap kapatılabilir.
(MADDE 5) : Oyun Yönetimini / Oyunu Kötüleyici Paylaşımlar :
Oyun Yönetimi olarak elimizden geldiği kadar en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir oyuncu Ceza almadan önce oyunu kötülemez. Ceza Aldıktan sonra sırf ceza aldığı için bizi her yerde diğer oyuncuların da oyundan soğuması için kötülemektedir. Bu yüzden oyunu ve oyun yönetimini kötüleme paylaşımlarının yapılması tamamen yasaktır. Bu konuda Lütfen bizi anlamanızı rica ediyoruz. Oyun Yönetimi ve Oyun kötü olduğunu düşünüyor iseniz biz kimseyi zorla oynaması için zorlamıyoruz. Oyun yönetimi durduk yere kimseye ceza vermemektedir. Bu tür davranışın tespiti halinde oyun yönetimi ilgili oyuncuyu uygun gördüğü şekilde cezalandıracaktır. İlgili hesabın kapanması söz konusu olabilir. Bu durum tümüyle oyun yönetiminin inisiyatifindedir.
(MADDE 6) : Genel Panoda Özel Mesaj Paylaşmak :
Bir oyuncunun diğer bir oyuncuya attığı özel mesajları Genel Panoda Paylaşması yasaklanmıştır. Bu konuda özel mesajlarınızı genele yansıtmamanız gerekmektedir. Özel Mesajı paylaştığınız kişinin rahatsız olabileceğini unutmayınız. Bu yüzden belli bir süre Genel Pano cezası alabilir yada süresiz Genel Panodan uzaklaştırılabilirsiniz.
(MADDE 7) : Genel Panoda Savaş Raporlarının Paylaşılması :
Genel Panoda Savaş Raporlarının tamamının paylaşılması ve küçük savaşların paylaşılması, Genel pano da görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Bu yüzden bu tür Savaş Raporların Paylaşılması yasaklanmıştır. Savaş Raporlarının paylaşımı Link sistemi sayesinde Link olarak paylaşabilirsiniz. Ancak büyük savaşların sonucunu paylaşmanız mümkündür. Bu kurala uymayanlar öncelikle uyarılacaktır. Oyun yönetiminin gerekli görmesi halinde Belirli bir süre genel pano cezası alacaktır. Bu kural hatırlatılarak oyuncu uyarıldıktan sonra mesaj genel panodan kaldırılabilir. Tekrarı halinde belirli bir süre genel pano cezası alacaktır. Uyarılmadan direk genel pano cezası alabileceğinizi de unutmayınız.
(MADDE 8) : Genel Panoda Savaş Artıklarının Paylaşılması :
Genel Panoda Savaş Atıklarının paylaşılması, Genel pano da görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Bu yüzden Savaş Atıklarının Paylaşılması yasaklanmıştır. Savaş Atıklarının paylaşımı adet olarak kaç adet toplayıp kaç adet toplayamadığınızı belirtebilir sohbetini yapabilirsiniz. Bu tür hareketlerin görülmesi halinde ilgili kural hatırlatılarak oyuncu uyarılır ve mesajı genel panodan kaldırılabilir. Bu hareketin tekrarı halinde ise Belirli bir süre genel pano cezası alacaktır. Uyarılmadan direk genel pano cezası alabileceğinizi unutmayınız.
(MADDE 9) : Genel Panoda Filo Hareketlerinin Paylaşılması :
Genel Panoda Filo hareketlerinin Paylaşılması gereksiz bir sohbet olduğu için genel pano da görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Filo hareketleri ve Filo hareket sonuçlarının paylaşılması tamamen yasaktır. Engelleme söz konusu olduğunu düşünüyorsanız Destek sistemi üzerinden talep açabilirsiniz. Bu kural hatırlatılarak oyuncu uyarılır ve mesaj genel panodan kaldırılabilir. Tekrarı halinde Belirli bir süre genel pano cezası alacaktır. Uyarılmadan direk genel pano cezası alabileceğinizi unutmayınız.
(MADDE 10) : Genel Pano Acil Müdahale :
İlk 9 kural dışında Genel Pano işleyişini bozan tüm hareketler bu kurala göre Mesajları Kaldırma, Silme, Genel Pano cezası gibi cezalar verilebilir. Genel Sohbet de diğer oyuncularla düzgün sohbet edilmesi durumunda hiçbir müdahale edilmeyecektir. Aksi durumunda Yönetim olarak acil olarak her konuya müdahale edebilir ve cezalandırabiliriz.

(KURAL 19) : Bilinçli Yenilgi :
Oyunda karşılıklı anlaşarak bir oyuncunun başka bir oyuncuyu danışıklı dövüşle yenmesi ve savaş artıklarını toplaması suçtur ve olayı gerçekleştiren iki hesapta uyarılabilir veya ceza alabilir. Kazançlara el koyulabilir. İki tarafın zararları karşılanmayacaktır. Lütfen Oyunu Adil bir şekilde oynayınız.
(MADDE 1) : Bilinçli vurulmak :
Bilinçli bir şekilde vurulan hesap tespiti halinde ceza alacaktır. Vuran oyuncuyla iş birliği tespit edilmesi durumunda vuran oyuncuda ceza alabilir veya Bu hesaplar uyarılabilir. Kazançlara el koyulabilir. İki tarafın zararları karşılanmayacaktır. Lütfen Oyunu Adil bir şekilde oynayınız.
(MADDE 2) : Bilinçli şekilde Online iken vurulmak :
Bilinçli bir şekilde Online vurulan oyuncu bilerek vurulmuş ise ve tespit edilmesi durumunda direk Multi olarak değerlendirilebilir ve hesap kapatılabilir. Vuran oyuncu iş birliği tespit edilmesi durumunda Multi olarak değerlendirilerek hesap kapatılabilir. Bilinçli savaşlarda savaşı iptal etme hakkı saklı tutulmaktadır.
(MADDE 3) : Bilinçli şekilde atığı toplamamak :
Bilinçli bir şekilde kendi büyük miktardaki atığını toplamayıp bu atığın başkası tarafından toplanması diğer oyuncuya maddi yönden destek sağlamaktasınız. Rakip oyuncunuzun gelişmesi sizin zararınıza olması gerekirken rakip oyuncu sizin sayenizde daha hızlı gelişmektedir. Bu tür enkazlara müdahele edilip madenlere el koyulabileceği unutmayınız. Enkazı bilinçli bir şekilde bıraktığı tespit edilmesi durumunda uygun görülen ceza verilebileceğini unutmayınız.

(KURAL 20) : İttifak / İttifak kullanımı :
İttifak’ın amacı Birlik olarak oyun oynayıp hoş sohbet etmektir. İttifakın amaçları dışında her türlü kullanılması yasaktır. Aksi durum tespit edilmesi durumunda müdahale edilebilir. Gerek görülmesi halinde ilgili hesaplar uyarılabilir, Ceza alabilir veya Hesap kapatılabilir.
(MADDE 1) : İttifak İçi Savaş :
.....
(MADDE 2) : İttifak Hesapları :
.....
(MADDE 3) : İttifaktan Çıkan/Çıkarılan Hesaplar :
.....
(MADDE 4) : Dost İttifaklar :
.....

(KURAL 21) : Savaş Enkazları :
.....

(KURAL 22) : Savaş Raporları / Yorumları :
.....

(KURAL 23) : Aktif Olmayan Hesaplar :
Aktif olmayan Hesaplar 80 Gün içinde giriş yapılmadığı sürece Hesapların tüm verileri oyundan silinmektedir. Bu kural Kapanan Hesaplar için geçerli değildir. 80 Gün içerisinde giriş yapılmayan hesaplar tarla yapılması durumunda ise o hesap tarla olarak kalacaktır. Bu yüzden Hesabınız Pasif hesap olmaması için ara ara hesabınıza giriş çıkış yapmanızı öneriyoruz.

ESKİ OYUN KURALLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi : 01.03.2021 - 19:05
Oyun Yönetimi